Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beredskapsavtal kabelreparationer 52 - 420 kV
Referensnummer: UH-2023-50
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser upprättande av ett beredskapsavtal gällande kabelreparationer på 52-420 kV i Ellevios samtliga nätområden. Se ytterligare detaljer i dokumentet "Beskrivning av beredskapsavtal"
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
ett ramavtal.