18408-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Hallstahammar: Installation av elektriska ledningar och armatur
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elarbeten
Referensnummer: TN 3/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att teckna ramavtal för successiva avrop av service-, reparations- och installationsarbeten inom starkström inklusive material.
I upphandlingen omfattas alla typer av uppdrag inom området. Detta inkluderar att vara kommu-nen behjälplig att fullgöra sina uppgifter som anläggningsinnehavare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31681410 Elmateriel, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311100 Indragning av elektriska ledningar, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 45315100 Eltekniska installationer, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Service-, reparations- och installationsarbeten inom starkström inklusive material.