184091-2020 - ResultatSverige-Örebro: Däck till lätta och tunga fordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck och Däckservice 2019
Referensnummer: Ks 849/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34350000 Däck till lätta och tunga fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal på däck och däckservice för successiva avrop.
Inbjudan till anbudsgivning avseende ramavtal på Fordonsdäck och Däckservice
Örebro kommun inbjuder leverantörer att lämna anbud gällande ramavtal på Fordonsdäck och däckservice för leverans till Karlskoga, Arboga, Kungsörs (med bolag) och Köpings och Örebro kommuner samt Örebrobostäder AB och Västerporten Fastigheter AB.
Förfrågningsunderlaget innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen. Vi emotser ert anbud med intresse.
Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar, som anges i detta förfrågningsunderlag inklusive bilagor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen