Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra samt tvätt av entrémattor.
Referensnummer: KS 2017/233
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans och byte av entrémattor för upphandlande myndigheters löpande behov enligt upphandlingsdokument Hyra samt tvätt av entrémattor KS 2017/233.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39530000 Större och mindre mattor, 39531000 Mattor, 39532000 Dörrmattor, 98311000 Tvättinsamling, 98311100 Tvätthantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen