Leverantören ska ta emot och expediera elektroniska recept på dialysvätskor (läkemedel) och hjälpmedel samt beställningar av tillbehör/förbrukningsartiklar som används av patienten vid peritonealdialys (PD) i hemmet samt leverera dessa till patientens bostad. Uppdraget omfattar även retur av emballage och övrigt material.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60161000 Pakettransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen