184165-2025 - Resultat
Sverige – Byggteknisk projektledning – DIS - Projektledare till underhålls- och ombyggnadsprojekt Linköping
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDIS - Projektledare till underhålls- och ombyggnadsprojekt Linköping
BeskrivningAkademiska Hus söker en erfaren projektledare. Projektledaren ska ha relevant erfarenhet inom sitt fackområde och erfarenheter av samma eller liknande typ av verksamhetslokaler som de som förekommer i Beställarens fastighetsbestånd (Universitets- och Laboratoriebyggnader eller liknande). Konsulten ska vara på plats på Akademiska Hus kontor i Linköping minst en dag i veckan under uppdragsperioden om inte annat överenskommes. Uppdragsstart snarast efter avtalstecknande.
Intern identifierare25/4
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000