184236-2025 - Resultat
Sverige – Transformatorer – Power transformers 120 MVA, 250 MVA Stockholm area
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPower transformers 120 MVA, 250 MVA Stockholm area
Beskrivning3 pcs, 250 MVA, 225/112,5 kV, two winding transformers. Sites in Stockholm area. Delivery during 2028-29. 1 pcs, 120 MVA 225/33 kV, two winding transformers. Site in Stockholm area. Delivery during 2027 or 2028.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31170000 Transformatorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97651:Lot:1