184318-2020 - KonkurrensutsättningSverige-VETLANDA: Finansiell leasing
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Finansiell fordonsleasing
Referensnummer: UH-2020-8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66114000 Finansiell leasing
II.1.4.
Kort beskrivning
Vetlanda kommun inbjuder tillsammans med de kommunala bolagen till att lämna anbud avseende finansiell fordonsleasing av registreringspliktiga fordon upp till 3,5 ton, vilket innebär personbilar och lätta lastbilar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen