Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färdiga färska portionsrätter
Referensnummer: RD20/01495
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55322000 Tillagning av måltider
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser tillagning och leverans av färdiga färska portionsrätter till Region Dalarnas Café- och kioskverksamheter för försäljning till personal, patienter och andra kunder/besökare. Idag finns denna verksamhet vid Falu samt Ludvika lasarett som drivs i Regionensegen regi. Upphandling avser 8 delområden, se upphandlingsdokumenten för mer information.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55322000 Tillagning av måltider, 55523000 Catering för övriga företag eller övriga institutioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Denna upphandling avser tillagning och leverans av färdiga färska portionsrätter till Region Dalarnas Café- och kioskverksamheter för försäljning till personal, patienter och andra kunder/besökare. Idag finns denna verksamhet vid Falu samt Ludvika lasarett som drivs i Regionensegen regi.