18436-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fjärrstyrda larmanordningar – Personlarm/överfallslarm
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPersonlarm/överfallslarm
BeskrivningUpphandlingen avser hyra alt. köp av personlarm inklusive support och utbildning, till Laholms kommun som ska ha möjlighet att larma i hotfulla situationer. Larm ska kunna hyras/köpas komplett och driftsatt i full funktionalitet. Service och reparationer ska bl.a. ingå i hyreskostnaden. Kommunen avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör.
Intern identifierareKS 2023-385
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38822000 Fjärrstyrda larmanordningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelUpphandlingsmall Varor och Tjänster