184371-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Socialvård och tillhörande tjänster – Bostad med särskild service enligt LSS och SoL
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBostad med särskild service enligt LSS och SoL
BeskrivningInköp och upphandling inbjuder utförare att ansöka om att bli antagna till Göteborgs Stads boendesystem, kallat Öppet Bmss-avtal, avseende insatsen Bostad med särskild service enligt LSS och SoL. Avtalstiden är sex (6) år. Avtalet syftar till att tillgodose behov av bostad med särskild service enligt LSS och SoL och komplettera den verksamhet som idag bedrivs i Göteborgs Stads egna regi. Avtalet är uppdelad i fyra delområden där utförare har möjlighet att ansöka om att bli antagen på ett eller flera delområden: 9 § 9 LSS bostad med särskild service för vuxna – Gruppbostad 9 § 9 LSS bostad med särskild service för vuxna - Servicebostad 9 § 8 LSS bostad med särskild service för barn och unga 7 kap 1 § 2 p SoL bostad med särskild service för vuxna Välkommen att lämna ert anbud enligt anvisningar i detta upphandlingsdokument!
Intern identifierareN050U25-24
Förfarandets viktigaste känneteckenEnstegsförfarande enligt kap. 19 lou
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 85310000 Socialt arbete, 85311200 Social omsorg för handikappade
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titel9 § 9 LSS bostad med särskild service för vuxna – Gruppbostad
Beskrivning9 § 9 LSS bostad med särskild service för vuxna – Gruppbostad
Intern identifierare9 § 9 LSS bostad med särskild service för vuxna – Gruppbostad
Del (anbudsområde)LOT-0002
Titel9 § 9 LSS bostad med särskild service för vuxna - Servicebostad
Beskrivning9 § 9 LSS bostad med särskild service för vuxna - Servicebostad
Intern identifierare9 § 9 LSS bostad med särskild service för vuxna - Servicebostad
Del (anbudsområde)LOT-0003
Titel9 § 8 LSS bostad med särskild service för barn och unga
Beskrivning9 § 8 LSS bostad med särskild service för barn och unga
Intern identifierare9 § 8 LSS bostad med särskild service för barn och unga
Del (anbudsområde)LOT-0004
Titel7 kap 1 § 2 p SoL bostad med särskild service för vuxna
Beskrivning7 kap 1 § 2 p SoL bostad med särskild service för vuxna
Intern identifierare7 kap 1 § 2 p SoL bostad med särskild service för vuxna