2. Förfarande
Förfarande
Titel: Resurskonsult - Trafiksakkunnig
Beskrivning: Upphandlingen avser en resurskonsult inom trafikområdet. Konsulten ska stödja Beställaren med rådgivning, analyser, utredningar och granskningar samt bidra i planprocesser och trafikrelaterade frågor. Uppdrag avropas vid behov och ingen volym garanteras.
Intern identifierare: KS-2025-490
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Motivering för det påskyndade förfarandet: Ej påskyndat
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311210 Konsulttjänster för vägar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000