2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ventilationsarbeten
Beskrivning: Upphandlingen avser service och injustering av befintliga ventilationsanläggningar samt montage och injustering av nyinstallerade ventilationssystem. Dessutom omfattar avtalet ett samarbete mellan beställare och entreprenör att förvalta befintliga installationer så att en energieffektiv drift uppnås samt att nya installationer projekteras så att funktion och energiprestanda blir optimal.
Intern identifierare: 23/78
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 45331210 Installation av ventilation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Ramavtal Ventilationsarbeten