Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Robotic Process Automation RPA
Referensnummer: KS-2019/632
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Knivsta kommun avser att upphandla specialistkonsulttjänster inom Robotic Process Automation (RPA) som omfattar utveckling och förvaltning samt drift och övervakning av RPA, teknisk platform för RPA och licenser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72330000 Standardiserings- och klassificeringstjänster för innehåll eller data
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen