Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyresavtal gällande Vårdcentral och familjecentral i Bunkeflostrand, Malmö.
Referensnummer: 2022-FA000096
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45215100 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Skåne söker lokaler för en Vårdcentral och en Familjecentral i Bunkeflostrand, Malmö kommun. Lokalerna ska ligga i samma byggnad och ha förbindelse mellan varandra.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder, 70300000 Diverse fastighetsmäkleri på arvodes- eller kontraktsbasis
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen