184458-2019 - ResultatSverige-Hässleholm: Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eventbyrå
Referensnummer: 178/2018(2)
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av produktion av event och evenemang för Region Skåne, Skånetrafiken.
Region Skåne och andra juridiska personer där Region Skåne har ett dominerande ägarinflytande kommer att ha rätt att avropa från ramavtalet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79954000 Festarrangemang
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen