184561-2022 - ÄndringSverige-Halmstad: Grönsaker, frukt och nötter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - Frukt och grönt samt rotfrukter
Referensnummer: RS220364
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03220000 Grönsaker, frukt och nötter
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland inbjuder er att inkomma med anbud avseende livsmedel inom området Frukt, grönt och rotfrukter.
Uppskattad volym
Den nedan angivna avtalsvolymen innebär en uppskattad volym baserad på omsättning av befintliga ramavtal och innebär endast ett riktvärde. Det verkliga utfallet kan bli såväl högre som lägre och några garanterade volymer lämnas inte.Under avtalstiden kan förändringar komma att ske utifrån politiska beslut, verksamhets-/ organisationsförändringar m.m. som kan påverka behovet, volymerna, antalet avtalsanvändare eller leveransställen.
Aktuella avropande enheter, se Bilaga 2 Leveransförteckning.
Takvolym
Det kommande avtalets takvolym motsvarar upphandlingens uppskattade värde + 30 %.