184597-2020 - ResultatSverige-Sollefteå: Städning av skolor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård Sollefteå, Ramsele och Edsele.
Referensnummer: UH-2019-47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90919300 Städning av skolor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen av städtjänster för denna entreprenad är uppdelade på två delområden.
Område 1: Lillängets skola i Sollefteå.
Område 2: Ramsele skola, Ramsele medborgarkontor, Ramsele avloppsreningsverk, Ramsele kommunförråd samt Edsele friskola.
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på båda områdena eller bara ett av områdena.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Lokalvård gällande Område 1: Lillängets skola Sollefteå
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90919300 Städning av skolor, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lokalvård Område 2: Ramsele Skola, Medborgarkontor, Avloppsreningsverk, Kommunförråd och Edsele friskola.
Del nr: 2