See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kv. Måsholmen 33 - DE 15220 Finplanering
Beskrivning: Upphandlingen omfattar finplanerings-, mark-, betong- och smidesarbeten samt installationer för nybyggnad av kontors- och bostadshus i 23 våningar i Skärholmen, Stockholms Stad. Våning 1-2 består av installationsutrymmen samt fastighetsutrymmen, våning 3-5 är kontorslokaler samt utrymmen för kultur- och teaterverksamhet. Våning 6-22 bostäder och våning 23 terrass.
Intern identifierare: SHEM 2024/74
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Kv. Måsholmen 33 - DE 15220 Finplanering