Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalet omfattar Tekniska konsulttjänster och tekniskt stöd till pågående och kommande anläggningsprojekt inom Infras produktionsanläggningar.
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Anbudsområde Byggarbetsmiljösamordnare Bas P/U
Del nr: 2
II.2.2.
Anbudsområde Underhållsingenjör
Del nr: 3
Anbudsområde Specialist t ex ventilexperter, turbinexperter
Del nr: 4
Anbudsområde Energiingenjör
Del nr: 5
Anbudsområde Processingenjör
Del nr: 6
Anbudsområde Automationstekniker
Del nr: 7
Anbudsområde Automationsingenjör
Del nr: 8
Anbudsområde Driftingenjörer/drifttekniker
Del nr: 9
Anbudsområde Projektledare
Del nr: 10
Anbudsområde Entreprenadbesiktningsman
Del nr: 11
Anbudsområde Byggnadskonstruktör
Del nr: 12
Anbudsområde Konstruktör El/Automation
Del nr: 13
Anbudsområde Mekanikkonstruktör
Del nr: 14
Anbudsområde Rörkonstruktör
Del nr: 15