18468-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Markskötsel
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av markskötsel Skeppsholmen
Referensnummer: 22/108
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Skeppsholmen (inklusive) Kastellholmen
Utförandet av entreprenaden kräver god kunskap
och erfarenhet från uppdrag i publika miljöer och kulturhistoriskt känsliga miljöer.
Kvalitetskraven är högt ställda på såväl företagets organisation, som medarbetare. Vi
söker en kompetent entreprenör som är serviceinriktad, proaktiv och nyfiken på att
bevara och utveckla öarna som en av huvudstadens kulturpärlor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77300000 Trädgårdstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen