Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nyanslutning - Nynas
Referensnummer: 5823
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45231200 Anläggningsarbete för olje- och gasledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Swedegas AB önskar att ansluta Nynas AB oljeraffinaderi till stamledning i Göteborg
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: jaDen upphandlande myndigheten förbehåller sig rätten att tilldela kontrakt genom att kombinera följande delkontrakt eller grupper av delkontrakt:
General- och delad entreprenad
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45231220 Konstruktionsarbeten för gasledningar, 45231221 Byggnadsarbeten: huvudgasledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen