184707-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Insulinpumpar 2022, SLL426
Referensnummer: FSN 2021-0197
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar insulinpumpar, kontinuerliga glukosmätare och annan sensorbaserad glukosmätning för diabetiker för Region Stockholms förvaltningar, bolag och stiftelser samt Medicinteknisk Apparatur i Hemmet (MAH) och Region Gotland.