184719-2020 - ResultatSverige-Trelleborg: Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Delprojektledare Business Centre, Trelleborg
Referensnummer: KS 2020/194
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Trelleborgs kommun inbjuder till anbudsgivning avseende delprojektledare. Uppdraget är att leda och samordna arbetet med utveckling av området i nära dialog med fastighetsägare, verksamhetsutövare och nya intressenter samt olika funktioner i kommunkoncernen.
Delprojektledaren rapporterar till projektledare Kuststad 2025.
Föredragande för politisk styrgrupp efter överenskommelse med projektledaren
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen