2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verksamhetsövergripande supportsystem
Beskrivning: Sveriges Domstolar har behov av ett supportsystem.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120730:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48333000 Programvara för kontakthantering, 48510000 Programvara för kommunikation, 48219300 Programvara för administration, 72222300 IT-tjänster, 48445000 Programvara för kundhantering