184720-2020 - ResultatSverige-Örebro: Yrkesutbildning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yrkesinriktad vuxenutbildning inom El- och energiprogrammets inriktning elteknik
Referensnummer: Vux 174/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80530000 Yrkesutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande avtal på yrkesutbildning inom El- och energiprogrammets inriktning elteknik för leverans till Örebro Kommun och Campus Risbergska Yrkesutbildningscenter (hädanefter YUC).
Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Vi emotser ert anbud med intresse.
Denna upphandling avser avtal avseende yrkesutbildning inom El- och energiprogrammets inriktning elteknik
Total beräknad volym är ca 2 MSEK/utbildning. Angiven volym är ungefärlig.
Antalet utbildningsplatser som utnyttjas är behovsstyrt och ska inte betraktas som bindande.
Upphandlande myndigheter
Upphandlande myndigheter för denna upphandling är:
Organisationsnr Upphandlande myndighet
212000-1967 Örebro kommun
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80531000 Industriell och teknisk yrkesutbildning, 80531200 Teknisk yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen