Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisiontjänster
Referensnummer: UH-2019-191
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar att i enlighet med 12 Kap. Kommunallagen (2017:725) samt "God revisionssed i kommunal verksamhet 2018" vara sakkunnigt biträde till kommunens förtroendevalda revisorer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Kävlinge kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lomma kommun
Del nr: 2
Svedala kommun
Del nr: 3