Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss: Ramavtal för service av laboratorieutrustning
Referensnummer: V 2022/786
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.1.4.
Kort beskrivning
Extern remiss av upphandlingsdokument för upphandling av ramavtal för service av laboratorieutrustning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50421000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning, 50530000 Reparation och underhåll av maskiner, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50850000 Reparation och underhåll av möbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Extern remiss av upphandlingsdokument för ramavtal för service av laboratorieutrustning.