2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kabel låg och mellanspänning
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för kabel, låg och mellanspänning. Omfattningen i detalj framgår av förfrågningsunderlaget i dess helhet. Ramavtalets löplängd är 5 år med startdatum 2025-01-01. Takvolymen är 60 MSEK. En leverantör kommer att antas. Upphandlingen kan komma att avslutas med en e-auktion
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Öppet förfarande
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90693:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31300000 Isolerad metalltråd och kabel, 31320000 Kraftledningskablar, 31321000 Kraftledningar, 31321200 Låg- och medelspänningskabel