184810-2017 - ÄndringSverige-Täby: Insamling av avfall
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tömning och bortskaffning av fett från fettavskiljare.
Referensnummer: SBN 2017/110-46
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90511300 Insamling av avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tömning och bortskaffning av fett från fettavskiljare i Täby.
Som option kan uppdraget även komma att omfatta tömning och bortskaffning av avfall från tankar med pumpbart matavfall samt tömning och bortskaffning av avfall från kombitankar.
En leverantör kommer att antas för uppdraget. Anbud ska därför lämnas på hela uppdraget.