2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Industrielektriker 2026
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för Boden kommuns vattenverk och avloppsreningsverk och dess tillhörande anläggningar och system, samt Boden kommuns övriga förvaltningar. Upphandling avser industrielektriker för uppdrag inom komplex industri, innefattande kunskap om industriella styrsystem och mätutrustning. Upphandlingen avser ramavtal för tjänster inom främst verksamhetsområdena spillvatten, dricksvatten och biogas/distribution. Placeringsorten är Boden. Upphandlingen avser inte tjänster som utförs i egen regi.
Intern identifierare: SBN 2025-873
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 50000000 Reparation och underhåll, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 51110000 Installation av elektrisk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Industrielektriker 2026