184903-2020 - ÄndringSverige-JÖNKÖPING: Tjänster på elområdet
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elprojektering
Referensnummer: 16/343
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71314100 Tjänster på elområdet
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköpings kommun, deltagande bolag och myndigheter (Beställaren) inbjuder ansökande (Leverantör) att ansöka om att delta i upphandling avseende ramavtal för El-projektering.
Beställaren avser att teckna ramavtal med 3 (tre) Leverantörer.
Upphandlingen kommer att ske i två steg. I första steget (som det här dokumentet avser) ansöker leverantörer om att delta i upphandlingen genom att lämna in en ansökan som innehåller kvalificeringskrav.
I det andra steget bjuds ett antal leverantörer in till att lämna anbud i upphandlingen. Det andra steget innehåller förfrågningsunderlag med administrativa föreskrifter enligt AMA AF Konsult, utvärderingsmodell och kontraktsvillkor.