184973-2025 - Resultat
Sverige – Byggnation av bro – Bro över Vojmån vid Strömåker #14241#
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bro över Vojmån vid Strömåker #14241#
Beskrivning: Bro över Vojmån vid Strömåker Åtgärdsnummer: #14241# Produktion Vägnr :45 Län: AC Västerbottens län Kommun: Vilhelmina Objektspecifik upphandling Utförande entreprenad LOU/öppet förfarande. Tider: se avtalstider Tillfällig bro tillhandhålls via Fordons resurser, Q2 år 2025
Intern identifierare: KOM-412182
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45221110 Byggnation av bro
Ytterligare klassificering (cpv): 44212100 Bro, 44212120 Brokonstruktioner, 45221000 Bygg- och anläggningsarbeten: broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar, 45221100 Anläggningsarbeten för broar, 45221111 Byggnation av vägbro
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Bro över Vojmån vid Strömåker #14241#