Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekonomisystem
Referensnummer: KS-2021-52
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Säffle kommun avser upphandla ett nytt ekonomisystem för Säffle kommun och dess bolag enligt upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48600000 Programvara för databas och operativsystem, 48620000 Operativsystem, 72212600 Programvaruutvecklingstjänster för databas och operativsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen