Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-arbetsplats för skola och administration
Referensnummer: 2021/0337
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuds ni till att lämna anbud till Danderyds kommun. Upphandlingen avser ett ramavtal avseende IT-arbetsplats för skola och administration.
Inledning
Danderyds kommun (kommunen) bjuder in intresserade leverantörer till att komma in med anbud avseende upphandling av ett ramavtal gällande IT-arbetsplats för administration och den pedagogiska verksamheten.
Anbudet ska vara kommunen tillhanda senast 2022-05-04 23:59
Kommunen ser fram emot ert anbud med stort intresse.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30200000 Datorer och datamateriel, 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30213500 Handdatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231300 Bildskärmar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen