See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av Interimschefer till vården - omgång 2
Beskrivning: Denna upphandling annonserades först den 18 augusti 2023 men avbröts den 31 oktober på grund av bristande konkurrens. Upphandlingen annonseras nu på nytt med mindre justeringar av kraven. Upphandlingen avser ramavtal avseende interimschefer till Södersjukhusets vårdverksamheter. Interimschefen ska vid ordinarie personals frånvaro eller i väntan på nyrekrytering kunna gå in och tjänstgöra tillfälligt för kortare eller längre uppdrag. Mest vanligt förekommande bedöms vara uppdrag på heltid i 4–6 månader.
Intern identifierare: SÖS 2022-1393
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85100000 Hälsovårdstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000