2. Förfarande
Förfarande
Titel: Profilprodukter
Beskrivning: Skellefteå kommun och Skellefteå Airport avser att teckna ett ramavtal för löpande behov av profilprodukter och relaterade tjänster under avtalets giltighetstid. Produkterna ska bidra till en enhetlig visuell profil och användas i både interna och externa sammanhang bland annat för att stödja varumärkesbyggande och kommunikation. Upphandlingen omfattar i huvudsak följande delar: Produktion och leverans av profilprodukterRådgivning och kundsupport Produktutveckling av profilprodukterFör mer information, se upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102026:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 22460000 Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer, 22462000 Reklammaterial, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 22900000 Diverse trycksaker