Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Elarbeten
Referensnummer: 18/53
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Svenska Bostäder och AB Stadsholmen upphandlar ramavtal för elarbeten som omfattar servicearbeten och projekt.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen