185168-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Tierp: Fastighetsskötsel
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsjour
Referensnummer: 2022-46
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för fastighetsjour för beställarens samtliga lokaler, lägenheter och utemiljö.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen