185227-2023 - ResultatSverige-Nossebro: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulttjänster - Essunga Bostäder AB
Referensnummer: 2022-73
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling Västra Skaraborg inbjuder er att lämna anbud i upphandling av Tekniska konsulttjänster till Essunga Bostäder AB. Upphandlingen avser ramavtal med flera antagna Leverantörer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71200000 Arkitekttjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71314100 Tjänster på elområdet, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71420000 Landskapsarkitektur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av Tekniska konsulttjänster.