Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av hyresmoduler för tillfälligt boende i Stockholms kommun
Referensnummer: FUT 2019-0907
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70311000 Uthyrning eller försäljning av bostadshus
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal:
Beställaren kommer avropa boendemoduler som hyrs enligt tider i avropet. Leverantören ska leverera, montera och driftsätta avropade boendemoduler. Efter hyresperiodens utgång ska leverantören montera ner och bortforsla boendemodulerna.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45223800 Montering och uppförande av prefabricerade strukturer, 45261310 Plåtslageri, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45421000 Snickeriarbeten, 45442100 Målning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen