Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Papper- och plastprodukter 2019
Referensnummer: 19INK015
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18930000 Säckar och påsar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Piteå kommuns huvudsakliga behov av papper- och plastprodukter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18930000 Säckar och påsar, 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 33761000 Toalettpapper, 33763000 Pappershanddukar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen