185357-2017 - ResultatSverige-Älvsjö: Almanackor eller agendor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Almanackor, kalendrar och planeringssystem.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Almanackor, kalendrar och planeringssystem för personer med kognitiva funktionshinder.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
22817000 Almanackor eller agendor, 30199790 Tidtabeller, 30199791 Planeringskalendrar, 30199792 Kalendrar, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.