185361-2017 - ResultatSverige-Uppsala: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
EKG- och defibrilleringselektroder, EKG- och ultraljudsgeler, blodtrycksmätare och registreringspapper.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Östra Mellansverige.
Nuts-kod SE12 Östra Mellansverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Blodtrycksmanschetter och tillbehör, mätare, stetoskop, defibrilleringselektroder, EKG-elektroder och tillbehör, EKG- och ultraljudsgeler, prober och medicinska registreringspapper.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.