185381-2017 - ResultatSverige-Örebro: Operationslampor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationslampor.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Örebro län.
Nuts-kod SE124 Örebro län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Denna upphandling avser ramavtal för operationslampor för leverans till Hälso- och sjukvårdsförvaltningen, Region Örebro län.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
31524110 Operationslampor
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.