185424-2025 - Planering
Sverige – Byggnadsanläggning – Ombyggnation Sandåkern 4 Storgatan 22
Förhandsmeddelande som används för att minska tidsfristerna för mottagande av anbud
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelOmbyggnation Sandåkern 4 Storgatan 22
BeskrivningUpphandlingen kommer att annonseras i slutet på maj och omfattar ombyggnad av fastigheten Sandåkern 4 som i folkmun kallas Hemgården till lägenhetetr. Ombyggnaden omfattar: Hus A - Hemgården vård- och omsorgsboende Matsal Daglig verksamhet Nydana Dagverksamhet Fortuna & Violen Hemgården bad och gym Hus B - Hemgården vård- och omsorgsboende administrativa lokaler Hus C - Hemgården serviceboende Montessoriförskolan Uno Hus D - Bostaden seniorboende D-salen Montessoriförskolan Uno
Typ av förfarandeÖppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112028:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder