2. Förfarande
Förfarande
Titel: UV-lampor för vattenrening till Norsborg och Lovö vattenverk
Beskrivning: Upphandlingen omfattar inköp av UV-lampor för bestrålning av dricksvatten vid Norsborg och Lovö vattenverk.
Intern identifierare: 23SVOA884
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
Ytterligare klassificering (cpv): 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31510000 Elektriska glödlampor, 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 31530000 Delar till lampor och belysningsutrustning, 31600000 Elektrisk utrustning, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: UV-lampor för vattenrening till Norsborg och Lovö vattenverk