2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elupphandling 2024 - Leveranser av fysisk el med möjlighet till prissäkring
Beskrivning: Tomelilla, org.nr. 212000–0886 och Österlen VA AB org.nr. 559244–4029, nedan Beställaren, inbjuder Er att lämna anbud avseende elleveranser. Upphandlingen avser upphandling av fysisk el med möjlighet till finansiella säkringar. Beställaren avser att teckna avtal med en (1) leverantör.
Intern identifierare: 24/72
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000