2. Förfarande
Förfarande
Titel: Berg- och betonganläggningsarbeten
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för både konsultation som utförande av arbete löpande under ramavtalsperioden. Projekten omfattar reparations- och underhållsarbeten i beställarnas berganläggningar. Betong-, bergskrotnings-, förstärknings- och underhållsarbeten, så som betongsprutning, förstärknings- och underhållsarbeten av betongkonstruktioner och rensning av torra och vattenförarnde distributionerstunnlar för bl.a. el, dricks- och avloppsvatten.
Intern identifierare: 24/32
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000