2. Förfarande
Förfarande
Titel: Cyklar och elcyklar
Beskrivning: Upphandlingen avser cyklar, elcyklar, lastcyklar och elsparkcyklar till Östra Göinge kommun, Osby kommun, Bromölla Kommun, Höörs kommun, Hörby kommun och dess bolag. Upphandlande myndighet är Östra Göinge kommun och agerar i denna upphandling som en inköpscentral enligt LOU.
Intern identifierare: KS-2023-00727
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34430000 Cyklar
Ytterligare klassificering (cpv): 34422000 Cyklar försedda med hjälpmotor, 34431000 Cyklar utan motor, 34432000 Delar och tillbehör till cyklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Cyklar och elcyklar
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 1+1 år